borut@mojradio.com

Logo za objave

Iz naše regije : TIRŠEK IN JOHNSON ZAMENJALA MESTI !
Avtor Robby ob 3.5.2012 19:05:34 (494 prebrano)

V Antalyi v Turčiji, od 01. do 04. maja 2012, poteka svetovni pokal v streljanju za invalide.
Potem, ko je Gorazd Tiršek iz strelskega društva Morož Velenje zmagal na uvodni tekmi, ki sicer ni v programu paraolimpijskih iger, drugi pa je bil Johnson iz Nove Zelandije, sta se ista tekmovalca danes (3.maja), pomerila še z zračno puško v paraolimpijski disciplini.
Michael Johnson, ki je dosegel maksimalni možni rezultat, si je pred finalom nabral 2 kroga prednosti pred Gorazdom. Gorazd je v finalu streljal najbolje med vsemi finalisti, vendar pa razlike do Johnsona ni mogel nadoknaditi, tako da je novozelandcu uspela revanša za poraz iz prvega dne tekmovanj svetovnega pokala. Na tretje mesto se je uvrstil Britanec Richard Davies. Slovenija je imela v finalu še enega potnika za London, Damjana Pavlina iz Krškega, ki je zasedel končno 6.mesto.