Z zmago v drugi del

Datum 7.2.2009 19:02:51 | Tema:

Rokometaši Gorenja so po dobrih dveh mesecih znova odigrali tekmo pred domačim občinstvom.
V 15. krogu MIK 1.lige so se v petek pomerili proti Rudarju iz Trbovelj.
Že uvodnih minutah bi si lahko ustvarili višjo razliko, toda streli os so bili premalo natančni. Borbeni gostje so sredi prvega dela zaostajali za tri, do konca polčasa so pridelali šest golov zaostanka. V nadaljevanju je izjemno razpoloženi Dejan Čančar praktično sam držal knape v igri, a kljub temu so bili Velenjčani premočni. Končni rezultat je bil 32:22. Čeprav igralci Gorenja niso pokazali vseh svojih zmožnosti, so s Trboveljčani opravili suvereno in rutinirano. Dvoboj si je s klopi ogledal kapetan Sebastjan Sovič, na tribuni pa je ostal srebrni Ivan Čupič, ki je pred tekmo dobil simbolično darilo in stoječ aplavz kakšnih 600 gledalcev za uspehe na pravkar končanem svetovnem prvenstvu in naziv najboljšega desnega krila na svetu.