Superpokal za Gorenje Velenje

Datum 7.9.2009 18:12:17 | Tema:

Rokometaši velenjskega Gorenja so zmagovalci letošnjega slovenskega superpokala.
V finalu v Mariboru so včeraj Velenjčani z 29:25 premagali trebanjski Trimo. Finalna tekma slovenskega superpokala v štajerski prestolnici je v uvodnem delu prinesla zelo izenačeno igro. Vendar pa je moštvo trenerja Branka Tamšeta imelo v 49. minuti že devet zadetkov prednosti. Šest minut pred koncem je zaradi tretje izključitve dobil rdeči karton igralec Gorenja Rok Šimič, a to ni pretirano vplivalo na razplet finalne tekme v Mariboru, čeprav so Dolenjci v zadnjih minutah kar precej ublažili visok poraz. Velenjčani so se tako na seznamu dosedanjih zmagovalcev slovenskega superpokala pridružili Celju Pivovarni Laško, ki je slavilo leta 2007, in Cimosu, ki je bil najboljši lani v domači dvorani Bonifika.