Datum 23.10.2008 8:59:27 | Tema:

V 1/8 Pokala Slovenije so včeraj v Slovenj Gradcu gostili Velenjčane. Prvi del se je začel sila izenačeno. Domačini, ki so se izkazali za trdožive, se vse do konca polčasa niso pustili in so gostom vseskozi neustrašno vračali zadetke, vendar pa so velenjčani ohranili svojo prednost do konca.
Velenjska obramba na čelu z Skokom je delovala dovolj kompaktno in borbeno, ter omogočila hitre prehode v proti napad, kjer so bili igralci Gorenja za razliko od preteklih tekem izjemno uspešni s Čupičem, ki je izkoristil vsako priložnost in tudi realiziral skoraj vse 7 metrovke. Moramo pa pohvaliti tudi Jelena v vratih Ježkov, ki je bil včeraj fantastično razpoložen. Potem, ko so prvi polčas velenjčani dobili le z enim golom prednosti, so bili v drugem delu Ježki v začetku bolj zbrani in napadalni. Vendar pa so bile Ose vseskozi dovolj suverne in gostom niso dovolile, da bi znižali zaostanek. Ježkom so ušli in z odličnimi asistencami, trdno obrambo in fantastično razpoloženim Matevžem Skokom , tekmo rutinirano pripeljali do konca z štirimi goli razlike. Končni rezultat je bil 22:26. V naslednji tekmi MIK 1. lige pa v soboto v Velenje prihaja Celje Pivovarna Laško.